We zitten op een roodgele wolk. Kowet is on fire. Toch moeten we met beide voeten op de grond blijven staan. Deze zondagmiddag staat namelijk een heel belangrijke uitwedstrijd op het programma. In Nijmegen nemen we het op tegen NEC, dat geen al te best seizoen kent. Zij zullen wraak willen nemen op de 5-0 in Deventer eerder dit seizoen. Wij willen onze fantastische reeks doorzetten. Op naar Nijmegen!
Voor de wedstrijd tegen NEC geldt een auto/buscombi, waarbij 500 kaarten beschikbaar zijn. Helaas weten we het uitvak niet volledig uit te verkopen doordat het aantal benodigde loyaliteitspunten niet zakt naar 0 of 1 én doordat niet iedereen zijn gereserveerde kaart terugkoopt : 474 Eagles-supporters reizen de ploeg van Paul Simonis achterna. Een gemiste kans.
In het Goffertstadion worden we gastvrij ontvangen. Achter de tribune staat een muziekinstallatie klaar die we zelf mogen bedienen en er wordt ‘gewoon’ bier geschonken in het uitvak. Daarnaast mogen we vandaag genieten van goed zicht; NEC heeft geen net opgehangen voor het vak. Goed geregeld dus!
Vandaag staat er een vak-vullende sfeeractie op het programma. Tenminste, de sfeeractie ligt inmiddels al drie jaar klaar voor NEC-uit. Het doek werd gemaakt voor NEC – Kowet in oktober 2022, maar destijds werd het een dag voor de wedstrijd afgekeurd. Ook de edities daarna mocht het doek niet mee naar binnen. We gaan voor een herkansing, maar krijgen wederom nul op het rekest. Opnieuw mag het doek niet mee naar binnen.
Dit keer besluiten we ons eigen plan te trekken. Het spandoek gaat alsnog mee naar binnen en daar zijn zowel de thuisploeg als Go Ahead Eagles niet blij mee. Als de ploegen het veld op komen gaat het doek over de hoofden van de meegereisde supporters. De actie verloopt zonder incidenten en dus kijken wij met een tevreden gevoel terug, ondanks dat we misschien niet iedereen tevreden hebben gehouden.
De elf van Kowet gaan daarna door met wat we al weken zien: goed voetbal, vechtlust en wil om te winnen. Dat heeft invloed op het uitvak, waar de sfeer vandaag wederom top is. In minuut 41 zet Dean James de 0-1 op het scorebord en dus gaan we met een voorsprong de rust in.
Vlak na de onderbreking krijgt Lasse Schöne rood. Hoewel Milan Smit daarna de 0-2 maakt, wordt het tegen een man minder toch onnodig spannend; NEC maakt 1-2, waarna Oliver Antman de 1-3 maakt. In blessuretijd wordt het nog 2-3, maar het sterke Kowet sleept de overwinning binnen. We hebben wederom kunnen genieten van een goed spelend elftal dat in een geweldige flow zit. Met nog negen wedstrijden te spelen, staan we met 41 (!) punten op plek zeven. We zeggen het nog maar eens: wát een seizoen!
Zondag komt Willem II op bezoek. Het duel tegen de huidige nummer 16 van de Eredivisie begint om 12:15 uur. Tot dan in onze eigen Adelaarshorst!